Wycieczki techniczne w ramach XXIX Szkoły Eksploatacji Podziemnej

Wycieczki techniczne w ramach XXIX Szkoły Eksploatacji Podziemnej

Uczestnicy tegorocznej XXIX Szkoły Eksploatacji Podziemnej będą mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch wycieczkach technicznych zaplanowanych na trzeci dzień konferencji (środa, 26.02.2020 r.).

Zapisy na wycieczki prowadzone będą przez cały poniedziałek, 24 lutego lub do wyczerpania limitu miejsc przy stoisku rejestracyjnym SEP2020.

Pierwsza z nich organizowana jest na KWK Budryk, gdzie uczestnikom po zjeździe na dół i przewiezieniu na dworzec osobowy kolejki podwieszanej w rejonie chodnika badawczego Bw-1n w pokładzie 401, zostanie zaprezentowany pełny cykl technologiczny pracy kombajnu urabiająco-kotwiącego typu Bolter Miner 12CM30 firmy Komatsu Mining, wdrożonego w listopadzie 2019 roku w ramach projektu „Samodzielna obudowa kotwowa”.

Przewidywane ramy czasowe: 5:30 – 14:30
Limit miejsc: 20

Drugą z propozycji stanowi wycieczka techniczna na KWK Pniówek, której program obejmuje prezentację stosowanych rozwiązań technicznych z zakresu monitoringu i telemetrii. Uczestnikom po zjeździe na dół zostanie zademonstrowany system automatyki i monitoringu parametrów pracy ścianowego kompleksu strugowego CAT GH-1600, a następnie funkcjonowanie dyspozytorni głównej i energomechanicznej wraz z systemem metanometrii automatycznej.

Przewidywane ramy czasowe: 5:30 – 14:30
Limit miejsc: 20

20-02-2020 14:03

Partnerzy: