Do Górnictwo OK przystąpił gigant z branży miedziowej

KGHM Polska Miedź jest nowym członkiem Grupy Wspólnych Inicjatyw Społecznych Górnictwo OK. Przypominamy, że grupa zawiązała się w lutym 2016 r. w trakcie obrad XXV Szkoły Eksploatacji Podziemnej. Powstała z inicjatywy specjalistów zajmujących się kwestiami społecznej odpowiedzialności biznesu w polskiej branży górniczej. Realizuje szereg projektów dotyczących branży.

- Do naszej grupy już na stałe dołączyło ważne dla górnictwa przedsiębiorstwo, jakim jest KGHM Polska Miedź. Witam w naszym gronie Tomasza Maciejowskiego, dyrektora Departamentu CSR i Dialogu Społecznego – informuje Paweł Bogacz, koordynator Górnictwo OK.

Grupa podczas ostatniej Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie zorganizowała panel dyskusyjny pt. CSR – miejsce w zrównoważonym rozwoju – współpraca z samorządami lokalnymi.

Grupa to projekt Fundacji dla AGH oraz polskich przedsiębiorstw górniczych, której celem jest stworzenie i prowadzenie skutecznej polityki społecznego wspierania górnictwa jako odpowiedzialnego, nowoczesnego i strategicznego sektora gospodarki. Inicjatywa Górnictwo OK to platforma komunikacji pomiędzy przedsiębiorstwami z branży wydobywczej a społeczeństwem, której intencją jest budowanie pozytywnego wizerunku górnictwa poprzez realizację wspólnych inicjatyw w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu w branży górniczej.

Należą do niej Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska i Fundacja dla AGH oraz spółki węglowe i okołogórnicze. Angażują się one w budowę pozycji górnictwa, jako branży odpowiedzialnej nie tylko za rynek, ale również za pracowników i środowisko naturalne. Chodzi o możliwość jeszcze efektywniejszej współpracy między środowiskiem naukowym i przedstawicielami biznesu poprzez realizację wspólnych projektów i stworzenie przestrzeni do transferu wiedzy.

Źródło: nettg.pl

27-02-2018 13:48