Kolejna edycja SEP coraz bliżej

Od przyszłego poniedziałku do środy (26-28 lutego) w Krakowie obradować będzie XXVII Szkoła Eksploatacji Podziemnej. Patronat medialny nad konferencją objęły redakcje Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl.

Szkołę otworzy sesja plenarna „Surowce mineralne w perspektywie roku 2050”. Podczas pozostałych 19 sesji tematycznych, jej uczestnicy będą dyskutować m.in. o tym, jak skutecznie pozyskiwać koncesje na wydobycie, o nowych technikach i technologiach w eksploatacji złóż, czy np. o tym, jak stosowanie obudów kotwiowych poprawia efektywność drążenia wyrobisk.

W drugim dniu SEP zaplanowano uroczystą sesję z okazji 25 lat Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W jej trakcie zaprezentowane będą raporty dotyczące branży górniczej, a zwieńczy ją Koncert Galowy Krakowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej.

Szkoła Eksploatacji Podziemnej to jednak nie tylko teoria. Organizatorzy przyzwyczaili już uczestników do tego, że chętni mogą na własne oczy przyjrzeć się funkcjonowaniu kopalń. W tym roku wyjazd techniczny zaplanowany na ostatni dzień obrad przygotował jeden z partnerów Szkoły – KGHM Polska Miedź.

Ostatni panel, który zaplanowano na środę nosi tytuł „Metan z pokładów węgla jako surowiec mineralny i jego zastosowania”.

Szczegóły dotyczące tegorocznej SEP dostępne są w internecie pod adresem: www.szkolaeksploatacji.pl.

Źródło: nettg.pl

25-02-2018 13:29