Rusza XXVII Szkoła Eksploatacji Podziemnej

W Krakowie rusza dziś XXVII Szkoła Eksploatacji Podziemnej. Konferencja, nad którą patronat medialny objęły redakcje Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl, potrwa od poniedziałku do środy.

Obrady otworzy sesja plenarna „Surowce mineralne w perspektywie roku 2050” jednak program SEP jest szeroki. Podczas 20 sesji tematycznych jej uczestnicy będą dyskutować m.in. o tym, jak skutecznie pozyskiwać koncesje na wydobycie, o nowych technikach i technologiach w eksploatacji złóż, czy np. o tym, jak stosowanie obudów kotwiowych poprawia efektywność drążenia wyrobisk.

Na wtorek zaplanowano m.in. uroczystą sesję z okazji 25 lat Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W jej trakcie zaprezentowane będą raporty dotyczące branży górniczej, a zwieńczy ją Koncert Galowy Krakowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej.

SEP to jednak nie tylko teoria. Organizatorzy przyzwyczaili już uczestników do tego, że chętni mogą na własne oczy przyjrzeć się funkcjonowaniu kopalń. W tym roku wyjazd techniczny, zaplanowany na ostatni dzień obrad, przygotował KGHM Polska Miedź.

Ostatni panel, który zaplanowano na środę, nosi tytuł „Metan z pokładów węgla jako surowiec mineralny i jego zastosowania”.

Szczegóły dotyczące tegorocznej SEP dostępne są w internecie pod adresem: www.szkolaeksploatacji.pl.

Źródło: nettg.pl

26-02-2018 13:36