Historia turnieju

Przypomnijmy Pierwszy Turniej Wiedzy Górniczej był przeprowadzony w czasie XV, jubileuszowej Szkoły Eksploatacji Podziemnej, w konwencji współzawodnictwa drużyn reprezentujących uczelnie kształcące inżynierów górników.

• I Turniej:
    w pierwszym Turnieju najlepiej wypadli studenci Politechniki Śląskiej. Nagrodę Jury, za zajęcie pierwszego miejsca, odebrał przedstawiciel Politechniki Ślaskiej – Marcin Berbeś

Fot. Zdobywca I miejsca w I Turnieju Mariusz BERBEŚ (w środku) – Politechnika Śląska

• II Turniej:
    w trakcie XVI Szkoły – luty 2007 r. przeprowadzono drugą edycję Turnieju, prym wiedli studenci Akademii Górniczo-Hutniczej. Konkurs miał charakter współzawodnictwa indywidualnego. Po dwóch etapach pytań wyłoniono zwycięzcę, którym został student AGH; specjalność: technika podziemnej eksploatacji złóż – Dariusz Pieczara

Fot. Zdobywca I miejsca w II Turnieju Dariusz PIECZARA (w środku) – Akademia Górniczo-Hutnicza

• III Turniej: w trakcie trwania XVII Szkoły – 29 lutego 2008, zwycięzcom Turnieju został Marek Korzec student IV roku krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, drugie miejsce egzekwo zajęli również studenci AGH Panowie Piotr Książek i Paweł Kamiński  trzecie miejsce wywalczył natomiast Grzegorz Kozłowski reprezentujący barwy Politechniki Śląskiej.

Fot. Laureaci III Turnieju Wiedzy Górniczej w komplecie od lewej Paweł Kamiński (AGH), Piotr Książek (AGH), Grzegorz Kozłowski (PŚ) i Marek Korzec

• IV Turniej:
    w trakcie trwania XVIII Szkoły – 29 lutego 2008, zwycięzcom Turnieju został  Robert KRÓL  student IV roku krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, drugie miejsce zajął Pan Tomasz BOCHENEK również student AGH i trzecie miejsce wywalczył natomiast MICHAŁ BIENEK reprezentujący barwy Politechniki Śląskiej.

V Turniej Wiedzy Górniczej, zorganizowano w odróżnieniu od wcześniejszych edycji nie na zakończenie Szkoły – jak było to dotychczas, ale dzień wcześniej to jest w czwartek, 25 lutego o godzinie 12:00 w salach hotelu Qubus przy ulicy Nadwiślańskiej 6

Taki stan rzeczy podyktowany był chęcią nagrodzenia zwycięzców Turnieju podczas uroczystej Gali Konkursowej Szkoły około godziny 18:00.

Miło nam poinformować, iż honorowy patronat nad zmaganiami turniejowymi objęła Redakcja Trybuny Górniczej fundując trzem najlepszym studentom jako nagrodę kilku dniowy wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.