Złoty sponsor/partner:

biuletyn

Biuletyn XXVII SEP

Czytaj
Biuletyn XXVII SEP
Efekty współpracy z Ivision.pl
Partnerzy medialni

Nowe techniki i technologie w podziemnej eksploatacji złóż cz.I

Informacje

Data: Poniedziałek 26.02.2018

Godzina/Sala: 13:30 - 19:00 - A

Prowadzący: dr hab. inż. Waldemar Korzeniowski, prof. AGH

Godzina Autor Tytuł referatu Video / Artykuł / Prezentacja / Link
13:30 - 13:50 Jacek Korski - FAMUR S.A. Kluczowe czynniki poprawy efektywności ścianowych systemów wydobywczych
13:50 - 14:10 Roman Sotnikow - Komatsu Mining, Konstantin Kauts, Anton Zhdanov - EVRAZ, Kopalnia Raspadskaja, Rosja Rozwój i nowe rozwiązania systemu ścianowego w kopalniach Rosji
14:10 - 14:30 Roman Białas - Komatsu Mining Automatyczna ściana wydobywcza z wyposażeniem Joy na przykładzie górnictwa australijskiego
14:30 - 14:50 Volodymir Bondarenko, M. Barabash, V. Snigur, Dmytriy Malashkevych - National Mining University, Ukraine The main trends of coal mining in Ukraine
14:50 - 15:10 Christian Eberts - Caterpillar Global Mining Europe GmbH Innovative AFC High Torque Drive System
15:10 - 15:30 Kevin Sabin - Hargreaves Technical Resources Limited Bezpieczne, nowoczesne, zmechanizowane górnictwo w sektorze prywatnym
15:30 - 15:50 Eduardo Lima - ABB ABB Ability™ MineOptimize – Digital Applications
15:50 - 16:10 Sylwester Rajwa, Janina Świątek, Tomasz Janoszek - Główny Instytut Górnictwa, Jarosław Rutkowski - Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. KWK "Budryk" Stateczność wyrobiska ścianowego w warunkach zmiennego rozkładu aktywnego podparcia obudowy zmechanizowanej
16:10 - 16:30 Rajmund Horst, Krzysztof Kuczowicz, Krzysztof Krasucki, Maciej Wnukowski - Polska Grupa Górnicza S.A. Oddział KWK Piast-Ziemowit Koncepcja rozwoju KWK Piast-Ziemowit w kontekście eksploatacji złoża Imielin Północ
16:30 - 16:50 Marek Modrzik, Krzystof Kuczowicz, Janusz Mąsior, Szymon Cudny - Polska Grupa Górnicza S.A. Oddział KWK Piast-Ziemowit Wyprzedzająca zabudowa obudowy indywidualnej ścian wydobywczych na przykładzie KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit
16:50 - 17:10 Grzegorz Brudny - MAS Sp. z o.o., Piotr Głuch - PRO-KOM P.P-W., Mirosław Jaśniok - CarboSPEC M. Jaśniok Spółka Jawna, Adam Ratajczak - JSW S.A. KWK Knurów-Szczgłowice Rozwiązania obudów przecinek likwidacyjnych ścian wydobywczych dla głębokich kopalń węgla kamiennego
17:10 - 17:30 Piotr Czyż, Sebastian Ostrowski - Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Praktyczne doświadczenia, obserwacje i podsumowanie efektywności pracy kompleksu ścianowego ściany VII w pokł. 408/1 i 408/2 w KWK Knurów – Szczygłowice
17:30 - 17:50 Irina Kovalevska, G. Symanovych, V. Chervatyuk, O. Gusev - National Mining University, Ukraine Actual issues of solving geomechanics problems
17:50 - 18:10 Christoph Mueller, Mateusz Juzwiak - MT-Silesia Sp. z o.o. Free moving trackless trains for underground transport
18:10 - 18:30 Łukasz Herezy - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Yevgen Tymoshenko - National Mining University in Dnipropetrovsk Wpływ technologii prowadzenia ściany na obciążenie sekcji obudowy zmechanizowanej

Partnerzy: