Główny Partner SEP

biuletyn

XXI Szkoła Eksploatacji Podziemnej

Czytaj
XXI Szkoła Eksploatacji Podziemnej
Partnerzy i sponsorzy:

Książka

Likwidacja kopalń i rekultywacji…

autor książki
Likwidacja kopalń i rekultywacji…
Efekty współpracy z Ivision.pl
Partnerzy medialni

Wymienimy się dobrymi praktykami

Wymienimy się dobrymi praktykami

- Referaty spłynęły w liczbie, która nas zaskoczyła: w sumie nadesłano 189 artykułów i prezentacji, które od 20 do 24 lutego prezentowane będą na 16 sesjach w salach hotelu Qubus w Krakowie. Wśród zgłoszonych wystąpień cieszą zwłaszcza te pochodzące od spółek górniczych – mówi Artur Dyczko, sekretarz generalny Komitetu organizacyjnego XXI Szkoły Eksploatacji Podziemnej.

Już za kilka dni Kraków skupi na sobie uwagę całego polskiego środowiska górniczego. Przygotowania do XXI SEP weszły w decydującą fazę.
Zapewniam, że tegoroczna XXI Szkoła Eksploatacji Podziemnej jest już prawie dopięta na ostatni guzik. Referaty spłynęły w liczbie, która nas zaskoczyła: w sumie nadesłano 189 artykułów i prezentacji, które od 20 do 24 lutego prezentowane będą na 16 sesjach w salach hotelu Qubus w Krakowie. Wśród zgłoszonych wystąpień cieszą zwłaszcza te pochodzące od spółek górniczych: Kompania Węglowa zaprezentuje 25 referatów, KGHM – 18, JSW – 13, a LWB i KHW – po 5 wystąpień. Jak co roku, tak i tym razem będziemy gościć przedstawicieli całego sektora wydobywczego. Mam tu na myśli zarówno firmy i instytucje naukowe, jak i inne przedsiębiorstwa współpracujące z branżą, z których WUG, AGH, PŚl., COIG, Advicom czy GIG, KGHM Cuprum, EMAG i KOMAG to tylko czołówka listy.

Co jest głównym źródłem sukcesu, którym z pewnością jest tak wielkie zainteresowanie górniczego środowiska?
Jak się wydaje, trafiliśmy w tym roku w oczekiwania uczestników z pomysłem, aby wymienić się dobrymi praktykami, powiedzieć, co jest dla kogo najistotniejsze, z czym mamy największe problemy i podpatrzeć, jak z problemami radzą sobie inni. Wydaje się, że ta formuła przypadła wszystkim do gustu. Po przeglądnięciu wszystkich prezentacji i artykułów nadesłanych do nas jestem przekonany, że zbliżająca się XXI Szkoła Eksploatacji Podziemnej po raz kolejny stanie się źródłem dialogu świata szeroko rozumianej nauki z przemysłem wydobywczym, w którym istotną rolę moderatora odegra nadzór górniczy, inaugurujący podczas naszych obrad jubileusz swojego 90-lecia. Tegoroczne obrady to ni mniej, ni więcej tylko precyzyjna realizacja misji Szkoły.

Czy wszystkie miejsca są już zarezerwowane? Ilu uczestników jesteście w stanie przyjąć?
Na dzień dzisiejszy zbliżamy się do granicy fizycznych możliwości naszego hotelu. Prawdopodobnie już w dniu publikacji tego wydania Trybuny Górniczej nie będzie wolnych miejsc. Obecnie mamy zgłoszonych blisko 270 uczestników z pełnym noclegiem na całą Szkołę, co realnie na konferencji daje liczbę około 400 uczestników biorących udział w obradach. Jeżeli ktoś się jeszcze nie zgłosił, to być może przegapił ostatnią szansę. Dla spóźnialskich na otarcie łez mamy dobrą wiadomość: wszystkie sesje plenarne Szkoły będą transmitowane na żywo w internecie. Bardzo cieszy nas fakt, iż w tym roku obradom naszej konferencji będą się mogli przysłuchiwać również użytkownicy portalu górniczego nettg.pl. Już dziś zapraszam przed komputery. Jestem przekonany, że nie będą Państwo żałowali. Z górniczym pozdrowieniem – szczęść Boże.
Źródło: nettg.pl

18-02-2012 23:00

Partnerzy: