33. Szkoła Eksploatacji Podziemnej

W Krakowie odbyła się 33. Szkoła Eksploatacji Podziemnej, którą uświetniła gala w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Uczestników wydarzenia powitał przewodniczący Komitetu Organizacyjnego SEP dr inż. Jerzy Kicki.

Alicja Stefaniak, dyrektor Departamentu Warunków Pracy i Szkolenia w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach zaprezentowała „Raport o stanie bezpieczeństwa w górnictwie”.

Kolejnym punktem wydarzenia był panel dyskusyjny „Poprawa bezpieczeństwa pracy w górnictwie 2030”, w którym wzięli udział: dr hab. inż. Stanisław Trenczek z GIG-PIB, dr hab. inż. Dariusz Prostański, dyrektor Instytutu Techniki Górniczej KOMAG, dr inż. Piotr Buchwald, prezes zarządu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A., Andrzej Sączek, dyrektor Departamentu Wsparcia HR w Polskiej Grupie Górniczej, prof. Antoni Tajduś, przewodniczący komisji bezpieczeństwa pracy w górnictwie przy Wyższym Urzędzie Górniczym oraz Adam Mirek, prezes WUG.

Więcej na europerspektywy.com

01-03-2024 15:57