Główny Partner SEP

biuletyn

XXVIII SEP - luty 2019

Czytaj
XXVIII SEP - luty 2019

biuletyn

Biuletyn XXVIII SEP

Czytaj
Biuletyn XXVIII SEP
Partnerzy i sponsorzy:
Efekty współpracy z Ivision.pl
Partnerzy medialni

„Górniczy sojusz po nowoczesność” – podpisanie listu intencyjnego JSW SA, KGHM Polska Miedź SA, LW Bogdanka SA

Informacje

Data: Wtorek 26.02.2019

Godzina/Sala: 16:00 - 16:10 - Teatr im. J. Słowackiego

Galeria zdjęć z sesji

Jastrzębska Spółka Węglowa, LW Bogdanka oraz KGHM Polska Miedź nawiązały ścisłą współpracę. 26 lutego w Krakowie podczas XXVIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie firmy podpisały list intencyjny, który zakłada ich współpracę przy wprowadzaniu do procesu produkcji najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i informatycznych. To pierwsze tego typu trójstronne porozumienie w historii polskiego górnictwa. W ramach porozumienia, spółki będą dzielić się swoimi doświadczeniami, w szczególności z wykorzystania robotów w procesie produkcji i prowadzenia akcji ratowniczych, poprawę metod zarzadzania przedsiębiorstwem w oparciu o rozwiązania IT czy wdrożenia zasad gospodarki obiegu zamkniętego. Ponadto górnicze spółki będą się wspierać w zakresie pozyskiwania współfinansowania zewnętrznego dla innowacyjnych rozwiązań w górnictwie. Dzięki zawartej 26 lutego umowie, firmy na zasadach poufności, będą mogły pozyskać informacje dotyczące prowadzonych w swoich zakładach innowacyjnych rozwiązań, co w znaczny sposób ułatwi i przyspieszy ich wprowadzenie do ciągu produkcyjnego.

Polskie górnictwo uchodzi na świecie za jedno z najnowocześniejszych, a sojusz trzech spółek górniczych jest gwarantem jego dalszego rozwoju. Tylko rozwój pozwoli nam utrzymać pozycję liderów na naszych rynkach zbytu - powiedział Daniel Ozon, prezes JSW.

 

Porozumienie ze strony JSW SA podpisał Daniel Ozon, prezes zarządu. LW Bogdankę S.A. reprezentował prezes zarządu Artur Wasil, a KGHM Polska Miedź S.A. prezes zarządu Marcin Chludziński.

Partnerzy: