Cyberbezpieczeństwo w przemyśle: nowe wyzwania i możliwości cz.I

Data: Poniedziałek 26.02.2024

Godzina/Sala: 13:00 - 17:30 - GALAXY DE

Galeria zdjęć z sesji

Sesja "Cyberbezpieczeństwo w przemyśle: nowe wyzwania i możliwości" została objęta honorowym patronatem Ministra Cyfryzacji.

05_znak_uproszczony_kolor_biale_tlo

ISAC GIG - konferencja Cyberbezpieczeństwo w przemyśle nowe wyzwania i możliwości SEP 2024

Organizowany przez nas już po raz piaty, a na Szkole Eksploatacji po raz trzeci ISAC GIG - Cyberpoligon SEP 2024 to praktyczne warsztaty dla przedstawicieli podmiotów tworzących ISAC-GIG, podczas których uczestnicy przechodzą szkolenie w realistycznym środowisku w zakresie wykrywania i reagowania na symulowane cyberataki. Wydarzeniami towarzyszącymi rywalizacji ISAC GIG - Cyberpoligon SEP 2024 będą obrady Konferencji „Cyberbezpieczeństwo w przemyśle nowe wyzwania i możliwości – SEP 2024", gdzie uczestnicy Szkoły w pięciu sesjach szkoleniowych będą się mogli zapoznać z najnowszymi trendami w cyberbezpieczeństwie w tym:

• Innowacjami w detekcji zagrożeń cybernetycznych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji,
  • Monitorowaniem sieci przemysłowych w podziemnych zakładach górniczych i wykrywanie cyberzagrożeń,
  • Budową świadomości bezpieczeństwa cybernetycznego,
  • Samoorganizacją i autonomią rozwiązań w przemyśle kognitywnym.

Ochrona cyberprzestrzeni stała się jednym z najczęściej poruszanych tematów związanych z bezpieczeństwem. Państwa, organizacje międzynarodowe i inne podmioty niepaństwowe rozumieją, że stabilne funkcjonowanie i rozwój globalnego społeczeństwa informacyjnego zależy od otwartej, niezawodnej i przede wszystkim bezpiecznej cyberprzestrzeni. Rosnąca świadomość w tym zakresie idzie w parze z gwałtownym wzrostem liczby incydentów komputerowych i pojawianiem się nowych rodzajów zagrożeń.

Mija drugi rok od powołania do życia Centrum Wymiany i Analizy Informacji w Zakresie Cyberbezpieczeństwa ISAC-GIG. Był to okres wytężonej pracy i olbrzymiej satysfakcji z wspólnej realizowanych inicjatyw mających na celu ni mniej ni więcej jak podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa naszego kraju między innymi poprzez budowanie potencjału i zdolności w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz przekazywanie informacji dotyczących incydentów, podatności i ryzyk podmiotom krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Szanowni Państwo, jest dla nas dużym wyróżnieniem uczestnictwo w sojuszu największych Spółek Skarbu Państwa z sektora wydobywczego na rzecz budowy spójnej polityki w dziedzinie cyberobronności, a zwłaszcza kształcenia wysokokwalifikowanych specjalistów w tym zakresie. Dlatego jako Komitet Organizacyjny XXXIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej będziemy nadal w naszych działaniach nie ustawać w celu budowania świadomości cyfrowej oraz rozwoju kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Wierzymy, że przyszłość pozwoli nam skutecznie przygotować się na zwiększoną dynamikę procesów zachodzących w obszarze cyberbezpieczeństwa tak w jednostkach samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw jak i instytucji naukowo-badawczych.

Cieszę się że nasze działania dają kłam powszechnie panującym w społeczeństwie stereotypom jakoby polskie górnictwo było technicznie i organizacyjnie zacofane i nie było w stanie udźwignąć nowych technologii informatycznych.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w obradach towarzyszącej ISAC GIG - Cyberpoligon SEP 2024 konferencji – obrady w dniach 26-28 luty prowadzone będą w hotelu Galaxy.

Godzina Autor Tytuł referatu Video / Artykuł / Prezentacja / Link
0 - 0 Innowacje w detekcji zagrożeń cybernetycznych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
13:00 - 13:30 Mariusz Szczęsny - Dyrektor Business Unit Cyber Security, Integrity Partners Sztuczna Inteligencja a Cyberbezpieczeństwo: Przegląd Nowoczesnych Wyzwań i Rozwiązań
13:30 - 14:00 Tomasz Pietrzyk - Senior Manager, System Engineering, EEUR, Palo Alto Networks Zintegrowane Bezpieczeństwo: Jak Palo Alto Networks Zapewnia Ochronę na Wszystkich Poziomach