Panel dyskusyjny: Poprawa bezpieczeństwa pracy w górnictwie 2030

Data: Wtorek 27.02.2024

Godzina/Sala: 16:15 - 17:15 - Teatr im. J. Słowackiego

Galeria zdjęć z sesji

W związku z podjęciem przez Ministerstwo Aktywów Państwowych w lutym 2023 roku podczas obrad XXXII Szkoły Eksploatacji Podziemnej inicjatywy uruchomienia przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nowego programu strategicznego pt.: „Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach 2030”, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego 21 czerwca 2023 r utworzył ZESPOŁY ROBOCZE których koordynację prac powierzono Dyrektorowi GIG Stanisławowi Pruskowi w celu dokonania analizy ukierunkowanej na sprecyzowanie tematów, których realizacja - w ramach strategicznego programu badawczego — przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pracy w górnictwie. ZESPOŁY ROBOCZE podzielono na następujące obszary, dotyczące działalności przedsiębiorców wydobywających węgiel kamienny:

• górnicze zagrożenia naturalne i techniczne – pracami kierował Stanisław TRENCZEK
  • zagrożenia techniczne w zakresie energomechanicznym – pracami kierował Dariusz PROSTAŃSKI
  • ratownictwo górnicze – pracami kierował Piotr BUCHWALD
  • zatrudnienie, w tym badania, szkolenia, kwalifikacje – pracami kierował Andrzej SĄCZEK

Uczestnicy Panelu:

1. Antoni Tajduś, przewodniczący komisji bezpieczeństwa pracy w górnictwie przy WUG-u
  2. Adam Mirek, Prezes WUG
  3. Stanisław Prusek, GIG-PIB
  4. Stanisław Trenczek, GIG-PIB
  5. Dariusz Prostański, Dyrektor ITG KOMAG
  6. Piotr Buchwald, Prezes CSRG
  7. Andrzej Sączek, PGG SA
Godzina Autor Tytuł referatu Video / Artykuł / Prezentacja / Link
16:15 - 16:30 Alicja Stefaniak - Wyższy Urząd Górniczy Raport o stanie bezpieczeństwa w górnictwie video
16:30 - 17:15 Stanisław Prusek - Moderator (GIG-PIB), Artur Dyczko - Moderator (IGSMiE PAN) Panel dyskusyjny: Poprawa bezpieczeństwa pracy w górnictwie 2030 video