Mocna ekipa PGG na Szkole Eksploatacji Podziemnej

Mocna ekipa PGG na Szkole Eksploatacji Podziemnej

Kolejne obrady szkoły eksploatacji Podziemnej odbędą się tradycyjnie
w Krakowie w dniach 24–26 lutego 2020 roku. Fachowcy z dziedziny górnictwa będą dzielić się swoimi doświadczeniami już po raz 29. Jak zwykle silną ekipę wysyła na obrady Polska Grupa Górnicza.

W sesjach plenarnych i pozostałych meetingach weźmie udział kilkunastu prelegentów i liczna grupa obserwatorów z naszej firmy. Referat zatytułowany „Realizacja zdalnego dostępu do sieci przemysłowych” przedstawi Zenon Leks
z Zakładu Informatyki i Telekomunikacji.
„Miejsce zabudowy tamy regulacyjnej w kontekście oddziaływania depresji szybu wentylacyjnego na tamy izolujące zroby i zaburzenia geologiczne” to temat referatu, który na SEP przedstawi Andrzej Słowik.

Tomasz Nasiadka wygłosi referat „Praktyki funkcjonowania Stacji Uzdatniania Wody w ruchu „Jankowice” KWK ROW”.
„Zintegrowana metoda ograniczenia zagrożenia pożarami endogenicznymi na przykładzie KWK ROW ruch „Chwałowice” to temat wystąpienia Leszka Sobika, natomiast Dawid Szurgacz zapozna uczestników obrad z innowacyjnym systemem elektrohydraulicznego sterowania zmechanizowaną obudową ścianową.
„Wzmocnienie skrzyżowania ściana chodnik w strefie uskokowej poprzez kleje nie wyprzedzające o znacznym zasięgu przy użyciu kleju poliuretanowego o wydłużonym czasie działania” – referat na ten temat przedstawi Jarosław Mitko.
„Analiza techniczna robót związanych z rozcięciem ściany 373a w II warstwie pokładu 209, w warunkach II stopnia zagrożenia wodnego, wykonanych przez PGG S.A. Oddział Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych w PGG S.A. Oddział „PiastZiemowit” ruch „Piast”” to temat wystąpienia Wojciecha Lazarka.
Referat na temat systemów zarządzania wdrożonych w Polskiej Grupie Górniczej S.A. jako wsparcia funkcjonowania przedsiębiorstwa przedstawi Agnieszka Nowak, natomiast o poprawie odporności korozyjnej elementów wyposażenia szybów kopalnianych na przykładzie Polskiej Grupy Górniczej S.A. mówił będzie Grzegorz Kaczmarczyk. „Zastosowanie obudowy łukowej spłaszczonej asymetrycznej ŁPSpA w przecinkach ścianowych w warunkach PGG S.A. KWK „Sośnica”” to z kolei temat, z jakim zapozna uczestników szkoły Dariusz Grzanka. Ciekawie zapowiada się sesja, podczas której Aleksandra Wysocka-Siembiga przedstawi wystąpienie – „Polska Grupa Górnicza w otoczeniu społecznym – powiązanie z regionem, krajem i światem. Inicjatywy i współodpowiedzialność za wizerunek branży górniczej i Górnego Śląska”, natomiast Agnieszka Ambroż wygłosi referat „Follow us – social media w Polskiej Grupie Górniczej S.A.”
Podczas trzydniowych obrad SEP nie zabraknie stałych elementów, jak: Konkurs Bezpieczna Kopalnia, Konkurs im. Prof. Bolesława Krupińskiego, Turniej Wiedzy Górniczej oraz wręczenie wyróżnień SEP 2019.

źródło: Magazyn PGG, luty 2020

26-02-2020 13:48

Partnerzy: