Najlepsi z najlepszych, czyli Gala Konkursowa XXI Szkoły Eksploatacji Podziemnej część 2

Najlepsi z najlepszych, czyli Gala  Konkursowa XXI Szkoły Eksploatacji  Podziemnej część 2

„Złoty Sponsor” Szkoły Eksploatacji Podziemnej :

Miłym akcentem Gali Konkursowej jest możliwość podziękowania w obecności wszystkich uczestników Szkoły Eksploatacji Podziemnej tym wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju idei Szkoły. Formą tej wdzięczności jest symboliczna statuetka „Złotego Sponsora”, która jest symbolem, formą ukłonu i podziękowania ze strony organizatorów tym wszystkim, którzy nam zaufali i chcą z nami współpracować. Dzięki pomocy instytucji komercyjnych coroczne spotkania mogą osiągnąć obecny kształt i być z takim zainteresowaniem i entuzjazmem odbierane w środowisku górniczym już po raz 21. Do tej pory w konstelacji „Złotych Sponsorów” Szkoły znajdowało się 30 firm, a 31 firmą, a zarazem „Złotym Sponsorem” Szkoły Eksploatacji Podziemnej AD 2012, została firma KOPEX.
Grupa KOPEX oferuje kompleksowe rozwiązania dla górnictwa podziemnego i odkrywkowego. Jest cenionym i uznanym producentem i dostawcą wysokiej klasy maszyn i urządzeń oraz nowoczesnych technologii dla górnictwa.

„Do sukcesu przez współpracę” :

Podczas Uroczystej Gali XXI Szkoły Eksploatacji Komitet Organizacyjny przyznał po raz pierwszy nową nagrodę, którą ustanowiono po to aby honorować osoby, których osobisty wkład i pomoc umożliwiły Szkole upowszechniać nowe techniki technologie górnicze. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego dr inż. Jerzy Kicki przyznając nagrodę „Do sukcesu przez współpracę” powiedział: „… proszę państwa tak się składa, że aby uzyskać w życiu jakiś sukces, w tym co się robi często trzeba zdecydować się na bardzo, bardzo mocną współpracę. Mam przyjemność dziś wręczyć nagrodę, którą uzyskały wspaniale współpracujące ze sobą dwie organizacje, LW Bogdanka SA i Jastrzębska Spółka Węglowa SA. Przede wszystkim świetnie współpracowali ze sobą dwaj wiceprezesi ds. produkcji Panowie Zbigniew Stopa i Andrzej Tor, których chcielibyśmy dziś uhonorować za wkład jaki wnieśli w upowszechnianie techniki strugowej w polskim górnictwie i sukcesy w wymiarze światowym …”.

Absens carens – nieobecny traci :

Stara łacińska maksyma głosi, absens carens – czyli nieobecny traci. I tą myśl postanowiliśmy uczynić mottem nagrody, którą od kilku lat przyznajemy firmie, której przedstawiciele stanowią najliczniejsze grono uczestników Szkoły.Podczas XXI Szkoły najliczniejsze grono tak uczestników jak i prelegentów stanowili przedstawiciele Kompanii Węglowej SA i to w ich imieniu nagrodę odebrała Pani Prezes Joanna Strzelec Łobodzińska Prezes Kompanii Węglowej SA.
Laureatom GRATULUJEMY i zapraszamy równie liczne grono
uczestników na XXII Szkołę.

Nagroda Komitetu Organizacyjnego :

W trakcie trwania XXI Szkoły wśród tych uczestników którzy przekazali nam swoje karty wizytowe rozlosowany został upominek Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Szkoły, którym był markowy zegarek. Podczas Gali Konkursowej XXI SEP dokonano oficjalnego losowania. Nagrodę otrzymał Pan Zbigniew Maćkowiak główny inżynier ds. techniki strzelniczej ZG Rudna KGHM Polska Miedź SA. Jak powiedział podczas wręczania upominku jego fundator … niech ta wspaniała nagroda odmierza tylko szczęśliwe chwile … nam też nie pozostaje nic innego jak także do tych życzeń się przyłączyć.

Nagroda dla autora wystąpienia :

Szanowni Państwo, jako Szkoła już korzystamy z pełnej gamy różnych mediów elektronicznych, referaty są transmitowane online do sieci, prezentacje dostajecie na nośnikach elektronicznych, a już niebawem wyposażymy Was w specjalne tablety SEP. Wszystko to po to, aby efektywniej upowszechniać prezentowane podczas Szkoły treści. Od początku dbaliśmy o to aby wygłaszane w trakcie Szkoły prezentacje miały efektowny i nieszablonowy charakter, a przede wszystkim były przystępnie zaprezentowane, mimo poruszania często jakże skomplikowanej problematyki – swego czasu przyznawaliśmy specjalną nagrodę dla autorów wystąpień tzw. „Złote Pióro”.Podczas XXI Szkoły postanowiliśmy powrócić do tych tradycji i wręczyć ponownie nagrodę Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Szkoły dla autora wygłaszanej prezentacji, tym razem w nagradzaniu kierując się kreatywnością i nieszablonowością wystąpienia. Wyróżnienie w tej kategorii uzyskał Pan Paweł Śliwiński, który podczas swoich czterech wystąpień na XXI Szkole demonstrował zebranym na Sesjach uczestnikom prezentacje wykorzystujące połączenie online z portalem korporacyjnym swojej firmy w tym przypadku KGHM Polska Miedź SA. Niestety z powodu choroby nasz laureat nie mógł osobiście odebrać nagrody podczas Gali Konkursowej, dlatego wręczono mu ją już po Szkole, w Lubinie.

24-10-2012 15:45