Turniej wiedzy górniczej

Z przyjemnością pragniemy zaprosić przedstawicieli społeczności akademickiej do udziału w pierwszym Międzynarodowym Spotkaniu Studentów Wydziałów Górniczych – World Mining Students Meeting Kraków 2013, którego kulminacją będzie udział w VIII Turnieju Wiedzy Górniczej organizowanym po raz pierwszy z udziałem studentów uczelni zagranicznych w trakcie obrad XXII Szkoły Eksploatacji Podziemnej.

Szkoła Eksploatacji Podziemnej to obecnie największa w Polsce konferencja górnicza organizowana nieprzerwanie od 1992 roku. Patronują jej Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk oraz Katedra Górnictwa Podziemnego Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Szkoła jest ciekawym i zarazem nieszablonowym przedsięwzięciem dającym okazję do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy światem nauki i praktyki górniczej.

Od lat gościmy na naszych obradach również gości z zagranicy. Prowadzimy stałą współpracę z przedstawicielami wydziałów górniczych takich uczelni jak: St.Petersburg MiningUniversityis, University of Belgrade, National Mining University of Ukraine (Dniepropietrowsk), National University Lughansk, Kryvyi Rih Technical University, Technische Universität Bergakademie Freiberg, VŠB-Technical University of Ostrava czy też Universite Laval z Quebecu.

World Mining Students Meeting Kraków 2013 jest naszą nową inicjatywą, której głównym celem jest stworzenie warunków współpracy dla młodych adeptów górnictwa, nawiązanie przyjacielskich kontaktów, wymiana doświadczeń oraz wiedzy. Dodatkowo dla zacieśnienia świeżo nawiązanych kontaktów naukowych przedstawiciele zaproszonych delegacji będą mogli wystąpić w specjalnej sesji naukowej zorganizowanej w ramach obrad XXII SEP w piątek, tj. 22 lutego 2013 roku i zaprezentować w niej referaty na temat górnictwa i edukacji górniczej kraju ojczystego. Całość obrad będzie online transmitowana do Internetu.

Dla tej inicjatywy udało nam się pozyskać mecenat dwóch liderów polskiego górnictwa tj. KGHM Polska Miedź SA i Kopex SA, firm od lat wspierających nasze działania na rzecz upowszechniania nauki i wiedzy górniczej. Obie firmy ufundowały dla najlepszych studentów ciekawe i atrakcyjne nagrody.

W World Mining Students Meeting Kraków 2013 oraz towarzyszącym mu Turnieju uczestniczyć mogą studenci z kierunków o specjalności górniczej. Liczba reprezentujących Wydział studentów nie powinna przekroczyć łącznie 3 osób. Zwycięzca Konkursu zdobywa atrakcyjną główną nagrodę Szkoły Eksploatacji Podziemnej na rok 2013.